Tekstowa: Alt 3
    Kontrast: Alt 4
    * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
I LIGA: Zwycięski dreszczowiec

W rywalizacji 3. kolejki I ligi zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku sięgnęły w dramatycznych okolicznościach po premierowe zwycięstwo w sezonie.

W Pile nasze uczennic stanęły przed trudnym zadaniem, bo tamtejszy zespół zaliczany jest do wąskiego grona faworytów w I-ligowej rywalizacji. Pierwszy set poniekąd to potwierdził, bo choć początek w wykonaniu zawodniczek SMS PZPS był obiecujący, a prowadzenie 8:4 zdawało się być komfortowe, to w najważniejszej fazie lepiej spisały się gospodynie, wygrywając 25:18. – Wypuściliśmy tego seta, chociaż mieliśmy w nim kilka punktów przewagi. Rywalki bardzo dużo krzywdy zrobiły nam blokiem – mówi Marcin Orlik, szkoleniowiec naszego I-ligowca.

Partie numer 2 i 3 to scenariusz o tyle podobny, że uczennic zdobywały kilka „oczek” przewagi, co było w stanie przekuć na zwycięstwa 25:19 i 25:20. Na swoim koncie zapisały w obu setach aż 11 punktowych bloków. – Mieliśmy zagrywkę mocną i trudną dla przyjmujących rywalek. Nieźle zaczęliśmy reagować też w bloku i odpowiednio współgrać z obroną. W ataku również było pozytywnie – opowiada trener zespołu ze Szczyrku.

Pilanki odpowiedziały dobrą grą w czwartej odsłonie. Ich atutem był ponownie blok, do tego doliczyć należy 9 własnych pomyłek przyjezdnych. Kwestię końcowej wygranej rozstrzygnął więc tie-break, który był walką „na styku”. Przy zmianie stron minimalną zaliczką dysponowały nasze siatkarki, które dystans powiększyły do stanu 10:7, ale do pierwszej piłki meczowej doszły zawodniczki Klubu Siatkarskiego Piła... – Miały później jeszcze jedną, ale zdołaliśmy się obronić. Przy okazji, która się nadarzyła sami zakończyliśmy mecz podwójnym blokiem na skrzydle – dodaje Orlik. – Trochę przestojów na przestrzeni całego meczu mieliśmy, ale jego generalna ocena jest bardzo pozytywna z naszej perspektywy – podkreśla trener.

Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach SMS PZPS była w środowym spotkaniu Gabriela Robińska, zdobywając 27 pkt. przy 42-procentowej skuteczności w ataku. 18 dołożyła Natasza Ornoch (6 z zagrywki), a 13 Maja Koput.

Klub Siatkarski Piła - SMS PZPS Szczyrk 2:3 (25:18, 19:25, 20:25, 25:18, 16:18)