Tekstowa: Alt 3
    Kontrast: Alt 4
    * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

II LIGA: Wyrównanej walki nie zabrakło

Drugi domowy mecz naszych uczennic w rozgrywkach II-ligowych był konfrontacją emocjonującą i zakończoną po maksymalnym dystansie setów.

Kto lepiej zagrywał, ten wygrywał – wedle takiego scenariusza przebiegał w większości dzisiejszy mecz w Szczyrku. Wysokie zwycięstwa siatkarki z Krosna notowały w setach numer 1 i 3, przedzieliła je partia wygrana 25:15 przez uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W czwartym secie gospodynie uniknęły porażki, ale na doprowadzenie do tie-breaka w pełni ambitną postawą zasłużyły, wytrzymując zaciętą końcówkę po tym, jak wcześniej dysponowały m.in. zaliczką przy stanie 21:16. Decydująca odsłona mogła różnie się potoczyć. Siatkarki Karpat prowadziły przy zmianie stron 8:6, ale podopieczne trenera Waldemara Kawki nawiązały walkę. Finalnie zabrakło im najbardziej siły rażenia w ataku.

– Pozytywne jest na pewno to, że dziewczyny nie przestraszyły się dużo bardziej doświadczonych rywalek i podjęły walkę – mówi Joanna Staniucha-Szczurek, II trener zespołu SMS PZPS występującego w II lidze.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły dziś: Aleksandra Wika (17), Alicja Koprowska (16) i Kinga Piśniak (15).

SMS PZPS II Szczyrk - Karpaty-PANS Krosno 2:3 (17:25, 25:15, 13:25, 25:23, 11:15)

SMS PZPS II: Jagna Grosicka, Amanda Najdecka, Gabriela Zych, Martyna Lewandowska, Oliwia Jamrożek, Maja Bieniecka, Kinga Piśniak, Aleksandra Wika, Adrianna Czajkowska, Andżelika Górzyńska, Lena Dąbrowska, Alicja Koprowska, Róża Zegan, Zuzanna Abrahamczyk
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek